UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 AQUA HOBBY ALDER CONES 120szt

ALDER CONES

Selekcjonowane szyszki olchy czarnej w poręcznym słoiczku 250ml

Szyszki olchy czarnej zawierają dużą ilość garbników i związków humusowych, które chronią ikrę i błonę śluzową ryb. Pomagają również w przypadku drobnych infekcji. Dodane do akwarium powodują delikatne zakwaszenie wody i jej dezynfekcję.

Stosowanie szyszek szczególnie polecane jest w akwariach tarliskowych, dla ryb tzw. "czarnych wód" Ameryki Południowej. Nie powinno ich zabraknąć również w zbiornikach z krewetkami, gdzie te niewielkie stworzenia bardzo chętnie przebywają w sąsiedztwie szyszek. Stosuje się je również jako środek pomocniczy do walki z glonami. Regularne dodawanie szyszek ogranicza wzrost glonów w akwarium - jest to bardzo znany i jeden z najlepszych naturalnych środków do walki z glonami. 

 

DAWKOWANIE

Profilaktycznie: bezpośrednio do akwarium należy wrzucić 1 szyszkę na 10 litrów wody. Po tygodniu szyszki wymienić na świeże.

Przeciw glonom: w przypadku użycia szyszek jako środka wspomagającego walkę z glonami stosować 3-4 szyszki na 10 litrów wody, wymieniać na świeże co 2 dni, zwiększyć częstotliwość podmian wody w akwarium.

 

GALERIA