UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

HUMUS

Preparat akwarystyczny bogaty w związki humusowe i garbniki. Przeznaczony do akwarium każdego rodzaju. Szczególnie polecany w przypadku hodowli większości krewetek karłowatych oraz ryb naturalnie zamieszkujących wody leśne tzw. „czarne wody”. Duża zawartość garbników i związków humusowych powoduje iż preparat stwarza w zbiorniku warunki niesprzyjające rozwojowi glonów.

Obecność aquahobby HUMUS w akwarium powoduje, iż ryby naturalnie zamieszkujące wody leśne takie jak pielęgnice południowo-amerykańskie chętniej przystępują do tarła. Ryby w takim zbiorniku mają większy komfort dzięki czemu naturalnie zwiększa się ich odporność. Zawarte garbniki dezynfekują wodę zapobiegając infekcjom bakteryjnym co jest niezwykle ważne w hodowli dyskowców.

Preparat całkowicie naturalny (składniki pozyskano fizycznie - nie chemicznie), oparty na ekstraktach z torfów, kory dębowej i olszyny. Przeznaczony do krewetkarium i akwarium każdego rodzaju. Dodany w dużej ilości zabarwia wodę na bursztynowy kolor.

 

DAWKOWANIE

Aby uzyskać bursztynowy kolor wody, w celu odtworzenia biotopu wód leśnych należy dodać 5ml preparatu ma 1l wody. Jeśli woda ma pozostać klarowna i przejrzysta dodawać 5ml preparatu na 10l wody. Aby utrzymać przejrzystość wody preparat zaleca się stosować jednorazowo oraz proporcjonalnie w trakcie okresowych podmian.