UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

CLAY BALLS

Kulki do użyźniania podłoża w akwariach roślinnych, stworzone z jakościowej gliny z dużą zawartością naturalnej gleby i torfu. W składzie kulek znajduje się dodatek kompleksowego nawozu, który jest stopniowo uwalniany dostarczając roślinom wszystkie niezbędne do życia składniki odżywcze. Kulki suszone (niewypalane), wytwarzane tradycyjną metodą bez użycia narzędzi i maszyn co gwarantuje najwyższą jakość i różne rozmiary kulek w każdym opakowaniu.

Działanie kulek aquahobby CLAY BALLS widać niemal natychmiast po zastosowaniu.

Rośliny których wzrost wcześniej ustał lub był bardzo wolny zaczną wypuszczać młode listki, które wraz z upływem czasu uzyskają żywe kolory i zdrowy wygląd. Oferujemy Państwu kulki PREMIUM jako owoc naszych kilkuletnich eksperymentów i obserwacji wzrostu roślin podczas stosowania kulek o różnym składzie i sposobie wytwarzania.

GŁÓWNE ZALETY

  1. Kulki CLAY BALLS nie są wypalane w wysokiej temperaturze, a jedynie poddane długotrwałemu procesowi suszenia, który nie powoduje gwałtownej utraty wilgoci wraz z chemicznym wietrzeniem ich masy.
  2. Mniejsza gęstość (1,8g/cm3) i unikalna struktura - powodują iż wykorzystana jest cała powierzchnia kulki a nie tylko jej zewnętrzna powłoka. Odpowiedzialne są za to mikro kanaliki i pory które tworzą włókna torfowe w całej masie każdej kulki. Dzięki temu aquahobby CLAY BALLS uwalniają dobroczynne substancje przez długi czas - nawet do 3 miesięcy. 

 

OPIS STOSOWANIA

W STARTUJĄCYM AKWARIUM: kulki zaleca się pokruszyć i ułożyć na dnie przykrywając warstwą żwiru o grubości co najmniej 5 cm. Zaleca się użycie żwiru o granulacji od 1 do 3 mm. Wówczas należy stosować jedną kulkę na 1 lub 2 litry objętości zbiornika. Tak przygotowane podłoże będzie odżywiało rośliny przez długi okres, zwykle od 6 do 12 miesięcy.

W DZIAŁAJĄCYM AKWARIUM: kulki należy umieścić w podłożu za pomocą pęsety w pobliżu korzeni roślin na głębokości co najmniej 5 cm. Jedna kulka wykazuje działanie od 1 do 3 miesięcy. Długość działania jest zależna od wielu czynników. Rośliny o szybkim wzroście lub dużej masie powodują większe zużycie makroelementów w porównaniu z roślinami małymi i wolno-rosnącymi dlatego dawkowanie należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Minimalna dawka to jedna duża kulka (~15mm) na powierzchnię 37cm2. Można zwiększyć dawkowanie pod dużymi roślinami jak np żabienice (echinodorus) czy lotosy. Te zużywają bardzo dużo składników pokarmowych dlatego można umieścić od 2 do nawet 5 kulek pod jedną rośliną.

Dodatkowe nawożenie do słupa wody daje najlepszy efekt wzrostu roślin i wydłuża czas działania kulek.

 

GALERIA

 

AQUA HOBBY CLAY BALLS 250g